Zajímavá fakta o vlasech

Když se zmíní vlasy, tak se lidem obvykle vybaví hříva krásných dlouhých vlasů, jejich úprava, nebo návštěva kadeřnického salonu. Víte však kolik vlasů na hlavě máte, nebo kdy nejrychleji rostou?

Nový vlas začíná růst z folikuly okamžitě po vytrhnutí starého a je to druhá nejrychleji rostoucí tkáň v těle. Jeho růst urychluje teplé počasí, protože horko stimuluje oběh a tím růst podporuje. Rychlost růstu však může být ovlivněna i prostředím, ve kterém se pohybujeme, nebo tím, co jíme.

Mysleli jste si, že hnědá barvu vlasů je nejčastější? Omyl! Černá barva na tomto žebříčku dominuje, zatímco nejméně častá je zrzavá. Jen o procento více lidí se rodí s blond vlasy.

Jestli se občas trápíte při pohledu do odtoku po mytí vlasů, tak nesmutněte – člověk přijde o 40-150 vlasů denně. Což vlastně není moc, když vezmete v potaz, že na hlavě máme 100 000-150 000 vlasů.

Věděli jste, že stříhání vlasů neovlivní jejich růst? Zato rozhodně pomůže vyhnout se roztřepeným konečkům, které se zužují, a proto mohou vlasy působit tak, že nerostou.

Napsat komentář